HP otworzy dział pomocy technicznej dla Debiana

| Technologia

HP ma zamiar uruchomić własną pomoc techniczną dla dystrybucji Debian. Firma będzie pierwszym dużym producentem sprzętu, który tak mocno zwiąże się z niekomercyjnym projektem linuksowym.

Debian trafi do serwerów ProLiant i HP BladeSystems oraz do HP t5725 Thin Client.
Jeffrey Wade, odpowiedzialny z HP za projekty opensource\'owe, powiedział, że jego firma dostarczy wspomniany system dla firm telekomunikacyjnych i klientów wymagających wysokiej mocy obliczeniowej, dlatego też postanowiła uruchomić na ich potrzeby dział pomocy technicznej, gdzie można będzie zadzwonić i na bieżąco uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu.

Wade zauważył przy tym, że część firm zaczyna stosować Debiana, ponieważ nie chce wydawać pieniędzy na komercyjne dystrybucje, takie jak produkty Red Hata czy Novella.
Debian to opensource\'owy, darmowy system operacyjny, który powstał internetowej współpracy około 1000 osób. W grudniu ukaże się kolejna wersja systemu Debian GNU/Linux 4.0.

Przy okazji ogłoszenia swojej decyzji HP poinformowało, że w ciągu 12 miesięcy jakie upłynęły od maja 2005, sprzedało 1,5 miliona serwerów z preinstalowanym Linuksem, co przyniosło firmie 6,2 miliarda dolarów przychodów.

HP Debian Linux serwer ProLiant BladeSystem Thin Client