HTC pokazuje dwa telefony z Windows Phone 8

| Technologia
HTC

HTC, niedawny lider rynku smartfonów, wyrasta na ważnego producenta telefonów z Windows Phone. Tajwański koncern, który przegrywa rywalizację z Apple’em i Samsungiem upatruje szansy dla siebie w urządzeniach z systemem Microsoftu. Co, oczywiście, nie oznacza, że ma zamiar porzucić Androida.

Podczas wspólnej konferencji prezes HTC Peter Chou i prezes Microsoftu Steve Ballmer zaprezentowali dwa nowe telefony HTC - highendowy Windows Phone 8X oraz skierowany na średni segment rynku Windows Phone 8S.

Obaj panowie chwalili nowe produkty i było jasne, że współpraca pomiędzy ich firmami układa się dobrze i zależy im na jej kontynuowaniu. Doświadczenie z korzystania z Windows Phone 8 jest wyjątkowe. HTC stworzył te telefony od podstaw, by podkreślić zalety oprogramowania - mówił Ballmer. Prezes Chou stwierdził, że modele 8X i 8S trafią na rynek w większej liczbie, niż jakikolwiek wcześniejszy telefon HTC z platformą Windows. Przypomniał, że to właśnie HTC sprzedał najwięcej telefonów z Windows Phone i że obie firmy współpracują od 15 lat.

Trudno stwierdzić, które dziecko jest faworyzowane - Nokia czy HTC. Ballmer ostrożnie dobierał słowa mówiąc o HTC, ale jest oczywistym, że ściśle ze sobą współpracują... jest dumny, że słowo ‚Windows’ jest w nazwie telefonu - mówi Michael Gartenberg, analityk Gartnera.

Pojawienie się Ballmera na premierze telefonów HTC nie oznacza, oczywiście, zerwania partnerstwa z Nokią. Należy się spodziewać, że Microsoft będzie wspierał wszystkich producentów wykorzystujących jego platformę. A jeśli zdobędzie ona popularność na urządzeniach jednego z nich, to i reszcie będzie łatwiej reklamować i sprzedawać telefony z Windows Phone.

HTC Microsfot Steve Ballmer Peter Chou