IBM i Apple razem na rynku mobilnym

| Technologia

IBM i Apple podpisały umowę o współpracy w dziedzinie technologii mobilnych. Przedsiębiorstwa wykorzystają swoje największe atuty, dzięki czemu posiadacze iPhone'ów i iPadów będą mogli korzystać z narzędzi analitycznych IBM-a.

Koncerny stworzą od podstaw ponad 100 aplikacji mobilnych dla biznesu. Zaoferują też chmurę obliczeniową IBM-a zoptymalizowaną pod kątem współpracy z iOS-em. Powstanie IBM MobileFirst for iOS Solutions, czyli nowa klasa mobilnych aplikacji dla konkretnych sektorów gospodarki, takich jak sprzedaż detaliczna, opieka zdrowotna, bankowość, telekomunikacja, ubezpieczenia i wiele innych. Pierwsze takie aplikacje mają pojawić się już jesienią bieżącego roku.

Z kolei w ramach AppleCare for Enterprise firmowe wydziały IT będą mogły liczyć na 24-godzinną pomoc techniczną zapewnianą przez Apple'a.

Dyrektor wykonawczy Apple'a, Tim Cook, stwierdził, że jego firma chce współpracować z IBM-em, gdyż nie rozumie rynku korporacyjnego tak dobrze, jak rozumie rynek klienta indywidualnego. Z kolei IBM chce dzięki Apple'owi dotrzeć do większej liczby klientów, licząc na lepsze zwroty z inwestycji w swoje narzędzia analityczne.

IBM Apple rynek mobilny iPhone iPad