Duże zainteresowanie... Internet Explorerem 9

| Technologia
Microsoft

Mary Jo Foley z serwisu ZDNet informuje, że developerska wersja Internet Explorera 9 została pobrana około 700 000 razy w ciągu ostatnich 3 tygodni. Informacja taka trafiła do dziennikarki z anonimowego źródła. Dean Hachtamovich, menedżer odpowiedzialny za rozwój IE, nie chciał podać liczby pobrań, ale potwierdził, że IE9 spotkał się z dużycm zainteresowaniem. Poinformował, że najwięcej pobrań dokonano z terenu USA, a następnie z Brazylii, Indii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Hachtamovich podał, że 50% testerów skupiło się na badaniu prędkości i wydajności pracy, kolejne 27% testowało przetwarzanie grafiki, a 22% sprawdzało działanie elementów HTML 5.

Najwięcej błędów zgłoszono w obsłudze grafiki, SVG, kompatybilności, silniku Trident oraz obsłudze stylów.

Microsoft zapowiedział, że kolejne edycje przeglądarki będą ukazywały się co 2 miesiące, tak więc IE 9 Developer Preview 2 ukaże się w połowie maja. Hachtamovich nie chciał zdradzić, co się w nim znajdzie. Wiadomo, że do tej wersji nie zostanie jeszcze dołączony nowy interfejs użytkownika.

Nie wiadomo, kiedy ukaże się gotowy Internet Explorer 9, a w rozmowie z Mary Jo Foley menedżer IE powiedział, że pogłoski, jakoby Microsoft szykował w międzyczasie "przejściową" wersję Internet Explorera 8 są nieprawdziwe.

IE9 Internet Explorer Dean Hachtamovich