W Iraku przy handlarzach narkotyków znaleziono skradziony obraz Picassa

| Ciekawostki
autor nieznany

Przy aresztowanych członkach gangu narkotykowego znaleziono skradziony obraz Picassa, poinformowało irackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Aresztowanie to pokłosie prowadzonej od lipca operacji, w której udział wzięło kilka irackich agend bezpieczeństwa, a do sukcesu której przyczyniły się m.in. informacje od obywateli przekazywane za pomocą Facebooka.

Dotychczas aresztowano 1300 podejrzanych i przejęto ponad 80 kilogramów narkotyków i innych substancji odurzających. W ostatnią sobotę doszło do zatrzymania trzech osób, przy których znaleziono obraz Picassa warty miliony dolarów. Wydział Antynarkotykowy przeprowadził operację w prowincji Dijala. Zatrzymano tam 3 osoby zaangażowane w transport i sprzedaż narkotyków. Znaleziono przy nich obraz Picassa, powiedział Irackiej Agencji Prasowej pułkownik Bilal Sobhi, dyrektor biura prasowego Wydziału Antynarkotykowego.

Irackie władze nie przekazały żadnych szczegółów na temat obrazu, nie pokazały też jego zdjęcia. Nic też nie wiadomo o tym, by obraz mieli zbadać eksperci, którzy potwierdziliby jego autentyczność. Nie wiadomo też, czy przy handlarzach znaleziono inne dzieła sztuki.

Podczas spotkania z mediami Sobhi podkreślił, że istnieją związki pomiędzy handlem narkotykami, morderstwami, porwaniami oraz handlem skradzionymi zabytkami.

Irak Picasso handlarz narkotyków