3D Leap konkurentem Kinecta

| Technologia
Leap Motion

Firma Leap Motion zapowiada debiut urządzenia, które znacznie przewyższa możliwościami microsoftowy Kinect. Leap 3D to system śledzenia ruchów, który pozwala na sterowanie urządzeniami za pomocą gestów. Tym, co odróżnia go od Kinecta to wielokrotnie większa dokładność, wynosząca 0,01 mm.

System Leap Motion ma składać się z niewielkiego urządzenia USB oraz zaawansowanego oprogramowania. Dzięki olbrzymiej dokładności będzie przydatny tam, gdzie nie sprawdza się Kinect. Urządzenie Microsoftu potrafi śledzić ruchy całego ciała i poszczególnych jego części. Jednak jego możliwości kończą się na śledzeniu ruchów dłoni. Leap 3D ma odczytywać nawet najmniejsze ruchy palców. A to oznacza, że przyda się projektantom, architektom czy chirurgom.

Przeciętny użytkownik będzie mógł dzięki Leap 3D przeglądać strony internetowe za pomocą niewielkich ruchów palców, a nie, jak w przypadku Kinecta, ruchów całych dłoni. Nowe urządzenie pozwoli np. na precyzyjne wskazanie konkretnego miejsca na mapie, wykorzystanie palców do powiększania lub pomniejszania obrazu, precyzyjne rysowanie czy podpisywanie wirtualnych dokumentów.

Firma Leap Motion otrzymała już 12,75 miliona dolarów z funduszu Highland Capital Partners. Jej szef, Michael Buckwald zapowiedział, że nie będzie ona próbowała tworzyć i rozpowszechniać własnych aplikacji, ale zbuduje system dający taka możliwość zewnętrznym developerom.

System Leap 3D ma kosztować około 70 dolarów.

 

Kinect 3D Leap sterowanie gestem