Myszka pomaga przewijać dokumenty

| Technologia

W ofercie Logitecha znalazła się laserowa bezprzewodowa myszka komputerowa skierowana do osób, które muszą zapoznawać się w pracy z bardzo długimi dokumentami. Kosztująca 100 dolarów MX Revolution została wyposażono mechanizm przełączania trybu pracy kółka przewijającego, który ułatwia pracę z takimi właśnie dokumentami.

Dzięki temu w ciągu 7 sekund użytkownik jest w stanie przewinąć aż 10 000 linii w arkuszu kalkulacyjnym MS Excel, podczas gdy przeciętnej osobie podobna czynność zajmuje około 7 minut. MX samoczynnie przełącza się pomiędzy trybem ręcznym a automatycznym, w zależności od aplikacji, jaką wykorzystuje użytkownik. Właściciel urządzenia może też samodzielnie ją przełączać.

Najnowsze badania Logitecha wykazały, że przeciętny użytkownik komputera ma jednocześnie uruchomionych 7 aplikacji, a otwiera nowe okno przeglądarki lub przełącza się pomiędzy oknami otwartymi co 50 sekund. MX Revolution ma za zadanie ułatwić te czynności.

Myszkę wyposażono w siedem przycisków i oprogramowanie dla komputerów PC. Użytkownicy systemów Mac OS X mogą pobrać odpowiednie sterowniki z witryny Logitecha. Pod jednym spośród wspomnianych przycisków ukryto funkcję błyskawicznego wyszukiwania. Wystarczy kliknąć nim na podświetlony wyraz lub grupę wyrazów w dokumencie lub na stronie WWW by uruchomić zdefiniowaną wcześniej przez siebie wyszukiwarkę.

Inny z przycisków odpowiedzialny jest za powiększanie i zmniejszanie dokumentów lub za przełączanie pomiędzy aplikacjami.

Logitech myszka MX Revolution