Co dalej z danymi z Megaupload?

| Technologia
christqr; sxc.hu

Firma hostingowa Carpathia zwróciła się do sądu z zapytaniem, co ma zrobić z danymi użytkowników serwisu Megaupload. To aż 25 petabajtów danych, które były przechowywane w serwisie. Już kilka tygodni temu śledczy zakończyli ich badanie i stracili do nich dostęp. Dane są całkowicie w dyspozycji Carpathia, jednak dla firmy to spory problem. Informuje ona, że ich przechowywanie kosztuje 9000 dolarów dziennie. Dlatego też Carpathia sugeruje, że potrzebuje pomocy finansowej w ich przechowaniu bądź też, iż należy umożliwić ich zwrot użytkownikom.

Dane przechowywane są na serwerach o łącznej wartości około 1,25 miliona dolarów, a od czasu zamknięcia Megaupload ich przechowywanie kosztowało firmę około 567 000 USD. BBC donosi, że Carpathia nie może usunąć tych danych, gdyż ciągle toczy się śledztwo przeciwko Megauploadowi.

Jednym z zasugerowanych przez Carpathię rozwiązań jest tymczasowe ponowne uruchomienie adresu Megaupload.com, by użytkownicy mogli pobrać swoje dane. Firma chce, by sąd znalazł satysfakcjonujące wyjście z sytuacji.

Megaupload Carpathia dane