WZOR o planach Microsoftu

| Technologia
Microsoft

Rosyjska grupa WZOR, znana z wczesnego ujawniania wiarygodnych danych na temat produktów Microsoftu poinformowała o kolejnej aktualizacji Windows 8, systemie Windows 9 i nowym systemie z Redmond.

WZOR twierdzi, że jesienią bieżącego roku Microsoft może opublikować kolejną dużą aktualizację. Przed dwoma tygodniami pojawiała się Windows 8.1 Update, w której najważniejszą zmianą jest zintegrowanie pulpitów dla urządzeń z wyświetlaczem tradycyjnym oraz dotykowym. W kolejnej aktualizacji, która może zostać nazwana Windows 8.1 Update 2 lub Windows 8.2, integracja ma pójść jeszcze dalej. Tradycyjne menu Start ma na stałe zagościć w interfejsie Metro. Nowe menu trafi też do Windows 9. WZOR nie wyklucza, że kolejny OS Microsoftu będzie udostępniany bezpłatnie, jednak informacje na ten temat są bardzo niejednoznaczne.

Koncern z Redmond pracuje też podobno nad Widnows Cloud, systemem operacyjnym działającym w chmurze. Oprogramowanie klienckie Windows Cloud ma być podobno udostępniane bezpłatnie do pobrania, natomiast korzystanie z dodatkowych funkcji będzie wymagało wykupienia subskrypcji. Ze wszystkich funkcji Windows Cloud będzie można korzystać tylko po podłączeniu się do internetu. W trybie offline funkcje tego systemu będą przypominały funkcjonalność Windows Starter, budżetowego systemu z Microsoftu.

WZOR zastrzega, że powyższe informacje są niepotwierdzone i dość niejasne. Ostatnio trudniej jest o wycieki z Redmond. Przed miesiącem aresztowano inżyniera Microsoftu, który nielegalnie udostępniał firmowe oprogramowanie. Firma Nadelli zaostrzyła wówczas procedury bezpieczeństwa, stąd trudności ze zdobyciem przez WZOR bardziej wiarygodnych informacji.

Microsoft Windows 8 Windows 9 Windows Cloud