Superwydajny SSD

| Technologia
HGST

Podczas Flash Memory Summit 2014 należąca do Western Digital firma HGST zaprezentowała najbardziej wydajny dysk SSD. Urządzenie podłączone do interfejsu PCIe wykonuje 3 miliony operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS). Pracuje zatem wielokrotnie szybciej niż SSD dostępne na rynku.

Urządzenie HGST bazuje na 1-gigabitowych układach zmiennofazowych (PCM), a na jego potrzeby opracowano specjalną architekturę, w której znacząco zmniejsza opóźnienie w dostępie do danych i działa niezależnie od rodzaju kości pamięci.

Opóźnienie w dostępie do danych jest bliskie 1 mikrosekundzie. Tak olbrzymią wydajność osiągnięto dzięki współpracy z uczonym z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego i opracowaniu nowego protokołu. Trzy miliony IOPS to wyjątkowe osiągnięcie, jednak nie to czyni nasze urządzenie wyjątkowym. Naprawdę ważne jest skrócenie do blisko 1 mikrosekundy opóźnienia dostępu do danych. Tego nie można osiągnąć używając technologii NAND i współczesnych kontrolerów oraz interfejsów - mówi doktor Zvonimir Bandic z HGST Research.

SSD HGST wydajność