Koniec wsparcia Security Essentials dla Windows XP

| Bezpieczenstwo IT
Jean et Melo

Używanie leciwego Windows XP staje się coraz bardziej ryzykowne. Ponad rok temu Microsoft zakończył wsparcie dla tego systemu, a teraz przestaje aktualizować Security Essentials dla Windows XP. Microsoft zdecydował się na dłuższe wsparcie antywirusa, by chronić użytkowników w czasie migracji z Windows XP na nowsze systemy.

Wsparcie dla Security Essentials dla Windows XP zakończono wczoraj. Oznacza to, że użytkownicy nie będą otrzymywali ani nowych wersji programu ani nowych sygnatur szkodliwego kodu. Zakończono też wsparcie dla będącego częścią systemu operacyjnego Malicious Software Removal Tool.

Decyzja o zaprzestaniu wspierania Security Essential narazi użytkowników Windows XP na dodatkowe niebezpieczeństwo, gdyż program Microsoftu to najpopularniejszy skander antywirusowy.

Do Windows XP wciąż należy około 10% rynku, a to oznacza, że system ten jest zainstalowany na setkach milionów urządzeń. Użytkownicy tego OS-u powinni przesiąść się na nowszy system operacyjny, a tam, gdzie jest to niemożliwe należy zainstalować oprogramowanie wirusowe, które jest wspierane przez twórców.

Security Essentials Windows XP wsparcie antywirus