Sphere - innowacyjny wyświetlacz Microsoftu

| Technologia
Microsoft

Microsoft pokazał Sphere, o którym od miesięcy krążyły plotki. Prototypowy wyświetlacz w kształcie kuli umożliwia korzystanie zeń wielu użytkownikom. Nikt z nich nie jest uprzywilejowany, każdy ma taki sam dostęp do wyświetlacza i możliwość manipulowania obrazem. Sphere pozwala na sterowanie za pomocą wielu palców, umożliwia oglądanie zdjęć, korzystanie z gier czy z wirtualnego globusa.

Na razie Sphere to prototyp, a Microsoft nie ma planów dotyczących sprzedaży urządzenia. Koncern chce najpierw rozwinąć tę technologię i zbadać, w jaki sposób użytkownicy mogą z niej korzystać. Sphere to rozwinięcie technologii Surface, która pojawiła się już na rynku. Jest jednocześnie dowodem na to, że Microsoft rzeczywiście uważa, iż do wyświetlania obrazów mogą służyć różne powierzchnie.

W Sphere wykorzystano komercyjnie dostępne oprogramowanie firmy Global Imagination, które zostało bardzo mocno przerobione przez Microsoft. Programiści z Redmond stworzyli też algorytmy, dzięki którym obrazki tworzone z myślą o płaskich ekranach, dobrze prezentują się na kuli.

Sphere Surface Microsoft wyświetlacz