Nasi górą

| Technologia

Polski zespół Team Pentagram zdobył Mistrzostwo Świata podczas finałów World Cyber Games odbywających się we włoskim mieście Monza.

Po długiej walce Team Pentagram w składzie: Łukasz Wnęk, Filip Kubski, Wiktor Wojtas, Jakub Gurczyński oraz Mariusz Cybulski, pokonał szwedzką drużynę „NIP" 2:1 i zdobył Mistrzostwo Świata w grze Counter-Strike.

To pierwszy w historii tak duży sukces Polaków podczas imprezy tej rangi. Team Pentagram jest tegorocznym Wicemistrzem Europy, a w ubiegłym roku zdobył tytuł Mistrza Europy w Samsung Europe World Cyber Games w Hanowerze.

Zespół od lat regularnie wygrywa krajowe eliminacje igrzysk gier komputerowych. Być może Mistrzostwo Świata przywiezione z Włoch przez Team Pentagram przyczyni się do przychylnego rozpatrzenia przez ministra sportu petycji złożonej przez organizatorów WCG o dodanie e-gamingu do oficjalnej listy sportów w Polsce.

The World Cyber Games jest światowym festiwalem gier komputerowych, który powstał w 2000 roku, aby promować kontakty międzykulturowe poprzez gry. Impreza ma charakter cykliczny (obecnie odbywa się siódma światowa edycja).

Team Pentagram World Cyber Games Counter Strike