FBI uruchamia elektroniczną czytelnię

| Ciekawostki
FBI

FBI uruchomiło The Vault - nową online'ową czytelnię dokumentów. Znajdziemy w niej wiele dotychczas niepublikowanych informacji z długiej historii biura. Część z nich była udostępniona opinii publicznej, ale przeszła bez echa, inne pojawiły się wcześniej na witrynie FBI, ale z różnych powodów zostały z niej szybko usunięte.

Miłośnicy ciekawostek, poszukiwacze nieznanych wcześniej faktów czy też po prostu ciekawscy mogą korzystać z The Vault i znajdującej się tam wyszukiwarki.

Jeśli np. wpiszemy w niej nazwisko Presley otrzymamy aż 16 wyników prowadzących nas do wielostronicowych plików PDF. Znajdziemy wśród nich np. list pewnego obywatela do prezydenta Nixona, którego nadawca prosi prezydenta o przysłanie mu naszywki służb antynarkotykowych, gdyż naszywkę taką otrzymał Presley. Dowiemy się, że do Króla Rock & Rolla napisał szef FBI Hoover. Poznamy dokumenty z rozpracowywania przez FBI organizacji Czarne Pantery oraz dowiemy się, co interesowało śledczych ścigających Ala Capone'a. W The Vault znajdziemy też nowsze materiały dotyczące Osamy bin Ladena, Amerykańskiej Unii Wolności Obywatelskich (ACLU), Ala Gore'a czy stowarzyszenia Anonimowych Alkoholików.

Obecnie w The Vault znajduje się około 2000 dokumentów.

The Vault czytelnia FBI Elvis Presley Osama bin Laden