Nastolatki wolą Twittera

| Technologia
Twitter

Z badań przeprowadzonych przez firmę Piper Jaffray dowiadujemy się, że Twitter odebrał Facebookowi tytuł najpopularniejszego serwisu społecznościowego wśród amerykańskiej młodzieży. Dla 26% nastolatków ulubionym serwisem jest właśnie Twitter. Facebook i Instagram zostały wybrane jako preferowany serwis przez 23% młodych ludzi każdy. Kolejnym pod względem popularności był Tumblr (4%), a następny Google+ (3%). Jeszcze w ubiegłym roku za Google+ opowiadało się 5% nastolatków.

Twitter ma 218 milionów użytkowników na całym świecie.

Badania zostały przeprowadzone przed zapowiadanym giełdowym debiutem Twittera. Analitycy Gene Munster i Douglas Clinton napisali w notatce do klientów, że dobry wynik Twittera nie jest zaskakujący, gdyż od kilku lat widać było rosnącą popularność tego serwisu. Obaj analitycy uważają jednak, że Facebook ma większe możliwości zarabiania pieniędzy, a dobrym ruchem ze strony Facebooka byłoby przejęcie Instagrama.

W badaniach przeprowadzonych przed kilkoma miesiącami Facebooka jako ulubiony serwis wskazało 33% nastolatków, a Twittera - 30%.

Twitter Facebook Instagram popularność