Twitter z zyskiem

| Ciekawostki
Twitter

Twitter poinformował o zanotowaniu pierwszego kwartalnego zysku od czasu giełdowego debiutu w 2013 roku. W ciągu trzech ostatnich miesięcy 2017 roku firma zarobiła 91 milionów dolarów. Jej przedstawiciele oznajmili, że spodziewają się, iż cały rok podatkowy 2018 również będzie zyskowny.

Ostatnie lata były ciężkie dla Twittera. Od czasu, gdy w 2015 roku do firmy wrócił jej założyciel Jack Dorsey, który objął stanowisko dyrektora wykonawczego, w firmie doszło do licznych zwolnień.

Zdecydowana działania jednak się opłaciły. W ostatnim kwartale ubiegłego roku udało się nie tylko zahamować spadek sprzedaży, ale zwiększyła się ona o 2% rok do roku, sięgając kwoty 732 milionów USD.

Poprawiająca się sytuacja finansowa przyczyniła się do ostatniego 18-procentowego wzrostu cen akcji Twittera. Jednak firmę czekają spore wyzwania. Serwis miał w ostatnim kwartale 330 milionów aktywnych użytkowników i liczba ta się nie zwiększa.

Dotychczasowe zabiegi kierownictwa nie przełożyły się na wzrost liczby użytkowników, który jest kluczowym elementem dla serwisu społecznościowego o ogólnoświatowych ambicjach.

Jakby tego było mało z Twittera odchodzi Anthony Noto, drugi po Dorsey'u najważniejszy menedżer firmy. Przyjął on propozycję objęcia posady dyrektora startupu SoFi, który będzie zajmował się technologiami finansowymi. Gdy przed dwoma tygodniami ogłoszono odejście Noto, akcje Twittera spadły o 3%.

Twitter wyniki finansowe zysk