Microsoft obiecuje krótszy czas instalacji

| Technologia
Microsoft

Microsoft obiecuje, że kolejna aktualizacja Windows 10, Spring Creators Update (Redstone 4),  potrwa jedynie około 30 minut. Jeśli firma dotrzyma swojej obietnicy, to będziemy mogli mówić o sporym postępie jeśli chodzi o czas, w którym nie możemy korzystać z komputera instalującego aktualizację. Warto przypomnieć, że Creators Update wymagała 82 minut, ale Fall Creators Update odbierała nam władzę nad komputerem na 51 minut.

Oczywiście nie powinniśmy oczekiwać, że w 30 minut wszystko zostanie pobranie i zaktualizowane. Te wspomniane pół godziny to czas, przez który nie będziemy mogli korzystać z komputera. Tak znacznie skrócenie tego czasu uzyskano zmieniając priorytet dwóch istotnych zadań. Przygotowywanie plików i dokumentów użytkownika do migracji oraz tworzenie czasowego folderu na nowy OS zostało oznaczone jako zadania o niskim priorytecie. Dzięki temu odpowiednie prace zostaną przeprowadzone w tle, nie będą miały wpływu na wydajność maszyny, a w czasie ich trwania użytkownik będzie mógł korzystać z komputera. W ten sposób czas, w którym komputer będzie zajęty tylko i wyłącznie aktualizacją został skrócony do pół godziny.

Coraz sprawniej przebiegający i coraz krótszy proces aktualizacji to ulga dla wielu użytkowników. Pamiętamy czasy, gdy tego typu zadania zabierały całe godziny i trudno było znaleźć odpowiedni czas, by je wykonać. Teraz nawet duże aktualizacje będzie można dokonać praktycznie w każdej wolnej chwili.

Windows 10 Redstone 4 Spring Creators Update instalacja