Rząd ostrzega przed Windows Vista

| Technologia

Trzy agendy rządowe z Korei Południowej – Ministerstwo Informacji i Komunikacji, Ministerstwo Administracji Rządowej i Spraw Wewnętrznych oraz Służba Nadzoru Finansowego – ostrzegają przed instalowaniem systemu Windows Vista.

Koreańskie władze informują, że Vista nie współpracuje dobrze z bibliotekami ActiveX. Tymczasem biblioteki te są szeroko wykorzystywane na wielu witrynach miejscowych banków, sklepów, korzysta z nich giełda oraz witryny rządowe. Nieprawidłowa współpraca może spowodować, że właściciel Windows Visty nie będzie w stanie skorzystać z tych witryn.

Ostrzeżenie agend rządowych spowodowane jest olbrzymią popularnością Visty. Już w tej chwili aż 700 000 mieszkańców Korei Południowej wyraziło zainteresowanie programami, oferowanymi przez różne firmy, w ramach których możliwy będzie tańszy zakup Visty w dniu jej premiery.

Eksperci radzą, by przed instalacją Visty użytkownicy upewnili się, że strona ich banku czy sklepu, z którego korzystają, będzie bezproblemowo współpracowała z nowym systemem operacyjnym.

Microsoft wie o problemie z ActiveX i od września współpracuje z dostawcami Internetu nad jego rozwiązaniem. Najprawdopodobniej jednak prace nie zakończą się przed premierą Visty (31 stycznia) i klienci co najmniej siedmiu banków będą mogli z nich korzystać dopiero w kilka lub kilkanaście dni po pojawieniu się OS-u w sprzedaży.

Ministerstwo Informacji i Komunikacji udostępnia na swojej stronie listę dużych portali, sklepów czy witryn z online’owymi grami wraz z informacją, kiedy dana strona będzie w pełni kompatybilna z Vistą.

Windows Vista Korea ActiveX