SP1 dla Visty nie poprawi problemów z kompatybilnością

| Technologia
Microsoft

Microsoft poinformował, że przygotowywany właśnie Service Pack 1 dla Windows Visty nie rozwiąże problemów z kompatybilnością pomiędzy różnymi programami a Vistą. Aplikacje, które obecnie nie są całkowicie kompatybilne z Windows Vista, najprawdopodobniej będą doświadczały takich samych problemów współpracując z Windows Vista SP1 – czytamy w dokumentach Microsoftu.

Tak więc firmy, które czekają z zainstalowaniem Visty na ukazanie się Service Packa, mogą instalować Vistę już teraz. Większość ich problemów nie zniknie po zastosowaniu zestawu poprawek.

Wiele badań pokazało, że właśnie problemy z kompatybilnością z niektórymi programami są przyczyną, dla których aż 30% przedsiębiorstw zwleka z migracją na Vistę.

Zarówno Microsoft jak i niezależni producenci oprogramowania mówią, że głównym problemem jest zastosowanie w Windows Vista całego szeregu zaawansowanych mechanizmów bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest uniemożliwienie zwykłemu użytkownikowi wykonania niebezpiecznych operacji bez wiedzy i akceptacji firmowych specjalistów IT. Jednak zabezpieczenia te, z których wiele działa na poziomie jądra Visty, utrudniają pracę wielu programom. Ich twórcy powinni więc przygotować specjalne wersje dla Visty.

Część już to zrobiła, ale w wielu przypadkach producenci nie oferują swoim klientom takich wersji.

Windows Vista SP1 Service Pack 1 kompatybilność