Yahoo! chce zerwać umowę z Microsoftem?

| Technologia
Yahoo!

Yahoo! szuka podobno możliwości zerwania umowy z Microsoftem, w ramach której Yahoo! korzysta z wyszukiwarki Bing. Podpisana przed czterema laty umowa została zawarta na 10 lat. Tymczasem Marissa Mayer, dyrektor wykonawcza Yahoo!, od dawna wyrażała swoje niezadowolenie z powodu tej umowy.

Marissa zakończy tę umowę w chwili, gdy znajdzie sposób na jej zerwanie - stwierdziło jedno z anonimowych źródeł. Nie będzie to jednak łatwe, tym bardziej, że obecnie Yahoo! czerpie aż 33% swoich przychodów właśnie z tej umowy. W grudniu ubiegłego roku Dave O'Hara z Microsoftu mówił, że umowa z Yahoo! jest korzystna i firmy wyjaśniły sobie już wszystkie nieporozumienia.

Jeśli Yahoo! rzeczywiście chce odstąpić od umowy, to będzie mogło to zrobić w połowie przyszłego roku. Porozumienie między obiema firmami przewiduje taką możliwość. Ponadto zerwanie umowy jest możliwe, jeżeli przychód na wyszukiwanie (RPS) będzie odpowiednio niższy od przyjętego za odnośnik analogicznego wskaźnika Google'a. Microsoft ma kłopoty z zapewnieniem Yahoo! odpowiedniego RPS, jednak jego poziom nie jest na tyle niski, by możliwe było zerwanie porozumienia.

Yahoo! Microsoft umowa Marissa Meyer