Rękawice taktyczne dla miłośników airsoftu

Gunfire.pl

Rękawice taktyczne to jeden z podstawowych elementów wyposażenia gracza. Każdy miłośnik airsoftu z nich korzysta. Najważniejszą zaletą jest oczywiście lepszy chwyt i ochrona dłoni. Producenci ciągle udostępniają nowe modele rękawic taktycznych. Jak wybrać najlepsze? Sprawdź nasz poradnik i uzupełnij swoje wyposażenie airsoftowe!

Dlaczego warto korzystać z rękawic taktycznych?

Dopasowanie odpowiedniego wyposażenia do airsoftu zapewni największą wygodę i skuteczność na polu gry. Często przekłada się to ostatecznie na wyniki. Rękawice taktyczne są jednym z podstawowych elementów ekwipunku. Na rynku znajdziemy ogromną ilość modeli, które różnią się materiałem czy wyglądem.

Zastosowanie takiego akcesorium przede wszystkim poprawia chwyt. Przekłada się to na celność podczas airsoftowej rozgrywki.

Jeśli nasza replika strzela ogniem ciągłym lub serią, to rękawice taktyczne są wręcz koniecznością (dotyczy to także replik karabinów snajperskich). Kolejnym przeznaczeniem jest po prostu ochrona dłoni podczas starcia. Niektóre rozgrywki toczą się w trudnych warunkach. Rękawice taktyczne zapewnią ciepło oraz zabezpieczą dłonie przed zadrapaniami i uderzeniami.

W zależności od wybranego modelu materiał może się różnić. Przy większym budżecie warto zdecydować się na dwa zestawy rękawic taktycznych – na lato i zimę. Niektóre rozwiązania są bardziej przewiewne oraz wygodne, gdy jest cieplej. Inne natomiast zrobiono z bardziej wytrzymałych, izolujących materiałów. Wybór zależy jednak od osobistych preferencji.

Jakie rękawice taktyczne do airsoftu wybrać?

Na bezpieczeństwie dłoni nie powinno się oszczędzać. Podczas gier airsoftowych często będziemy rywalizować także w trudnych warunkach, więc lepiej zainwestować w dobrej jakości rękawice taktyczne. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Warto, aby rękawice były odporne na przetarcia oraz niższe temperatury. To najbardziej uniwersalne modele. Droższe rękawice taktyczne z dodatkową ochroną są przeznaczone dla wymagających użytkowników.

Design najlepiej dopasować do reszty naszego wyposażenia. Jeśli korzystamy z kamuflażu, to rękawice również powinny być jego elementem. Niektóre modele dostępne na rynku oferują ponadto możliwość korzystania z ekranu dotykowego. Warto przemyśleć właśnie taki zakup. Zwykle cena nie jest tutaj wyższa, a podczas rozgrywki będzie można używać na przykład smartfonu lub innego urządzenia, np. nawigacji.

Warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy rękawice taktyczne w pełni zabudowane oraz z wyciętymi palcami. Wybór zależy od osobistych preferencji, jednak nie zawsze trzeba decydować się na najbardziej zaawansowane wyposażenie. Często liczy się sama mobilność i wygoda, która przekłada się później na skuteczność podczas starcia.

Rękawice taktyczne powinny zapewniać przede wszystkim mocny chwyt. Warto sprawdzić kilka modeli, aby wybrać odpowiedni. W ten sposób każdy oddany strzał będzie celniejszy, choć oczywiście wyposażenie nie wygra rozgrywki za nas.

airsoft rękawice taktyczne