Koala jak kaskader

| Ciekawostki
Australia Zoo

Wiele wskazuje na to, że w piątek w pobliżu Maryborough w australijskim stanie Queensland samochód potrącił na autostradzie koalę, a zwierzę uchwyciło się spodu pojazdu i zdołało w ten sposób przebyć aż 88 km. Szpital Australia Zoo, który został założony w 1970 r. przez Lynn i Boba Irwinów jako Park Gadów Beerwah, poinformował, że Timberwolf wyszedł z wypadku właściwie bez szwanku. Złamał mu się tylko pazur, dlatego leczenie ograniczyło się do podania środków przeciwbólowych.

Australia Zoo

Tak wygląda rekonstrukcja wydarzeń, bo poruszająca się autem rodzina stwierdziła obecność pasażera na gapę dopiero w na stacji benzynowej w Gympie (także w stanie Queensland). Weterynarze próbują ustalić, gdzie najprawdopodobniej doszło do wypadku, by tam wypuścić w czepku urodzonego.

To naprawdę niesamowite, że Timberwolf odniósł jedynie lekkie obrażenia i że w ogóle przeżył. [...] Jest prawdziwym szczęściarzem - cieszy się Claude Lacasse, weterynarz z Australia Zoo.

W działającym przy zoo szpitalu co miesiąc leczy się ok. 70 koali. Ponad połowa tych torbaczy odnosi rany w wypadkach samochodowych i podczas ataków zwierząt domowych.

koala Maryborough autostrada Timberwolf samochód potrącić wypadek Australia Zoo