Masowe zwolnienia w AMD

| Technologia

Media twierdzą, że AMD przygotowuje się do masowych zwolnień. Firma nie osiągnęła założonych celów finansowych i podobno chce w związku z tym zwolnić 20-30 procent załogi. Oznacza to, że pracę straci 2200-3300 osób. Cięcia będą dotyczyły pracowników z wydziałów inżynierii i sprzedaży. Niewykluczone nawet, że firma zostanie zmuszona do zmniejszenia swojego portfolio produktów.

Jeśli powyższe informacje są prawdziwe, to decyzja o zwolnieniach zostanie ogłoszona prawdopodobnie 18 października, gdy AMD ujawni swoje - nie najlepsze - wyniki finansowe za ostatni kwartał. Alternatywna data ogłoszenia zwolnień to 25 października.

Podobno prezes firmy, Rory Read, zatrudnił doradców z McKinsey & Company i BCG. Specjaliści z McKinsey mają pomóc w przeprowadzeniu zwolnień, a BCG ma opracować strategię wyjścia AMD na prostą.

Atmosfera w firmie jest podobno nie najlepsza. Pracownicy już od dłuższego czasu spodziewają się ogłoszenia redukcji stanowisk.

Inne źródło twierdzi, że zwolnienia będą, ale nie tak duże - obejmą 10-20 procent załogi.

To już druga fala zwolnień od kiedy Rory objął kierownictwo AMD. W ubiegłym roku pracę straciło 10% załogi, co pozwoliło na redukcję kosztów operacyjnych o 10 milionów dolarów w czwartym kwartale 2011 i o 118 milionów USD w całym bieżącym roku.

AMD wyniki finansowe zwolnienia