Rootkitem w bankomaty

| Technologia
Martin Eian, CC

Przed rokiem pracodawca skutecznie uniemożliwił Barnaby Jackowi wygłoszenie wykładu dotyczącego luki w zabezpieczeniach bankomatów. Tym razem, podczas konferencji Black Hat, która odbędzie się w Los Angeles w dniach 28-29 lipca, ekspert opowie o sposobach ataku na bankomaty i zaprezentuje wieloplatformowego rootkita ułatwiającego atak.

Jack zaprezentuje kilka rodzajów ataku, w tym atak zdalny za pomocą sieci.

Zwykle bankomaty atakowane są poprzez zainstalowanie w nich fałszywych czytników kart, które kradną dane z karty, oraz kamer lub fałszywych klawiatur, umożliwiających poznanie numeru PIN.

Barnaby Jack skupił się jednak na szukaniu dziur w oprogramowaniu bankomatów. Znalazł je już przed rokiem, jednak jego pracodawca - firma Juniper - nie pozwoliła mu na udział w konferencji. Specjalista wykorzystał ten rok do dalszych badań, a przed miesiącem zmienił pracodawcę zostając dyrektorem ds. badań bezpieczeństwa firmy IOActive.

Jack zapowiada, że o ile w ubiegłym roku znał sposób na zaatakowanie jednego modelu bankomatu, teraz może zaatakować dwa modele, pochodzące od dwóch różnych, dużych producentów takich urządzeń.

Barnaby Jack bankomat rootkit atak Black Hat