Powstała wyszukiwarka przeciwciał

| Medycyna
CiteAb, http://www.citeab.com/

Naukowcy z Uniwersytetu w Bath zademonstrowali ostatnio wyszukiwarkę przeciwciał CiteAb. Uwzględniono w niej prawie milion immunoglobulin 56 firm z całego świata.

By mieć pewność, że baza danych jest aktualna, a w przyszłości będzie na bieżąco uzupełniania, uczeni nawiązali ścisłą współpracę z dostawcami.

Dr Andrew Chalmers podkreśla, że badacz nie może sobie pozwolić na wydanie kroci na niedziałające przeciwciało. Zakup niewłaściwego oznacza stratę czasu i pieniędzy. [Na szczęście] CiteAb rozwiązuje ten problem. Porządkujemy immunoglobuliny wg częstości cytowania, ponieważ to dobry wskaźnik, czy białko spełniało w laboratorium swoją funkcję. Cytaty mają niezależny charakter (nie można nikomu zapłacić, by znaleźć się na szczycie wyszukiwań); łatwo je też zweryfikować.

CiteAb otrzymuje dane od czołowych dostawców z całego świata i przetwarza je z uwzględnieniem cytatów pojawiających się w pismach weryfikowanych na arenie międzynarodowej. Jak dotąd przybliżyliśmy się do imponującej liczby miliona przeciwciał. Bazujemy na cytatach z ponad 115 tys. różnych periodyków.

Pomysłodawcy wyszukiwarki zachęcają naukowców, by udostępniali swoje publikacje. Dzięki temu trudniej je będzie przeoczyć. Clamers dodaje, że producenci nie są często świadomi, czym charakteryzują się ich własne przeciwciała (nie umieją wymienić wszystkich cech). Porównując informacje z cytatów, CiteAb sprawia, że proces wyboru immunoglobuliny staje się bardziej przejrzysty.

CiteAb wyszukiwarka przeciwciał Uniwersytet w Bath producenci dostawcy badacze cytaty pisma naukowe Andrew Chalmers