Twarda PlayStation 3

| Technologia

David Karraker, szef Sony Computer Entertainment America’s, poinformował o pomyślnym przejściu przez konsolę PlayStation 3 niezwykle wymagających testów. Urządzenie zostało poddane próbom wytrzymałościowym przez serwis PS3 Vault.

Pierwszy z testów przeprowadzono w typowych warunkach domowych. Ustawiona w pokoju PS3 była włączona przez 108 godzin, podczas których odtwarzała filmy Blu-ray oraz gry. Jedyną zauważoną anomalią były delikatne wibracje trwające około 20 sekund.

Podczas drugiej z prób konsola przez 24 godziny podróżowała w samochodzie-chłodni. Początkowa temperatura wynosiła 10 stopni Celsjusza i była stopniowo zmniejszana do -17 stopni. Po 12 godzinach urządzenie przestało wyświetlać obraz na ekranie. Okazało się jednak, że nie jest to skutek jego awarii, a kondensacji pary wodnej na kablu.

Ostatnią próbę przeprowadzono w saunie. Temperatura wynosiła 37 stopni Celsjusza, a przez ostatnie 24 godziny testu wynosiła do 49 stopni. W 64. godzinie testu, przy temperaturze 43 stopni testujący zaczęli odczuwać zapach spalenizny. Konsola była bardzo gorąca. Jednak i ten test zakończył się pomyślnie, a PS3 po przejściu wszystkich prób działała bez zakłóceń.

David Karraker Sony PlayStation 3 PS3