Kapcie i odkurzacz w jednym

| Ciekawostki

Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, opracował ciekawą hybrydę: kapcie połączone z miniodkurzaczem.

DustMate to produkt koncepcyjny. Wyposażono je w mały silniczek i pojemnik na śmiecie. Kiedy właściciel butów przechadza się po mieszkaniu, one sprzątają. Sceptycy podkreślają, że może i mieszkanie będzie zawsze lśnić czystością, trzeba się też będzie jednak przyzwyczaić do ciągłego pomruku silnika i przystawania co kilka kroków, by opróżnić malutki pojemnik.

Silniczek kapci zamontowano w podeszwie. Elastyczna skarpeta utrzymuje stopę właściciela w miejscu. Laserowy czujnik włącza i wyłącza urządzenie, pozwalając oszczędzać energię. Projektanci Pogromców Kurzu podkreślają, że chcieliby, żeby odkurzanie stało się produktem ubocznym codziennego życia, czymś wykonywanym przy okazji. Według zgromadzonych przez nich danych, tylko 28% osób codziennie sprząta swoje mieszkanie (w ciągu 2 lat odnotowano 6-proc. spadek liczby "czyściochów"), a przeciętny właściciel czterech kątów spędza rocznie na odkurzaniu aż 90 godzin. Czas warty odzyskania...

DustMate to projekt 2 Hiszpanów, przygotowany na coroczną imprezę Electroluksa Design Lab. Firma nie wie, kiedy rozpocznie się produkcja kapci na szeroką skalę.

Electrolux DustMate kapcie odkurzacz silniczek pojemnik Design Lab