FBI oferuje pomoc

| Bezpieczenstwo IT
FBI

FBI wystosowało list do lokalnych i stanowych wydziałów policji, w którym oferuje pomoc w odczytaniu zaszyfrowanych urządzeń. Przed kilkoma dniami prokuratura oficjalnie poprosiła sąd o zakończenie sprawy FBI przeciwko Apple'owi, w której Biuro domagało się od Apple'a stworzenia narzędzi do odszyfrowania iPhone'a. Do FBI zgłosiła się zewnętrzna firma, która zaoferowała swoją pomoc. Ta najwyraźniej okazała się skuteczna, skoro FBI zrezygnowało z pozwu sądowego, a teraz oferuje pomoc innym organom ścigania.

FBI nie ma, przynajmniej obecnie, zamiaru ujawniać, w jaki sposób przełamano zabezpieczenia iPhone'a. Co więcej, Apple prawdopodobnie nie jest w stanie zmusić Biura do ujawnienia takich informacji.

We wspomnianym liście FBI wspomina o zamachu w San Bernardino i o udanym odblokowaniu smartfona sprawcy. Czytamy też m.in. Chcemy, byście wiedzieli, że zrobimy wszystko, co jest zgodne z prawem i naszymi zasadami, by wam pomóc. Nadal mamy zamiar prowadzić z wami otwarty dialog. Siedzimy w tym razem, napisał Kerry Sleeper, zastępca dyrektora w biurze ds. współpracy partnerskiej.

FBI San Bernardino iPhone pomoc policja