Projekt Fedora Legacy nie wypalił

| Technologia

Inicjatywa Fedora Legacy zakończyła się fiaskiem. W jej ramach grupa ochotników chciała zaoferować długoterminowe wsparcie użytkownikom systemu Fedora Core.

Firma Red Hat produkuje obecnie dwie linuksowe dystrybucje. Red Hat Enterprise Linux (RHEL) to system skierowany do firm, za który trzeba zapłacić. Przedsiębiorstwa, które go kupią, mogą liczyć też na długoterminowe wsparcie techniczne ze strony Red Hata.

Z kolei Fedora to darmowa wersja systemu. Rozwija się ona szybciej i służy Red Hatowi jako pole doświadczalne, na którym testowane są nowe rozwiązania, stosowane następnie w RHEL. Użytkownikom Fedory Red Hat oferuje jedynie krótkoterminową pomoc techniczną.
Dlatego też Jesse Keating i David Eisenstein próbowali stworzyć grupę ochotników, która pomagałaby użytkownikom systemu Fedora.

Teraz obaj panowie ogłosili, że ich projekt zostanie zamknięty. Nie podali przyczyn podjęcia takiej decyzji, wszystko jednak wskazuje na to, że znalazło się zbyt mało chętnych, gotowych do pomocy. Nie było też żadnej chętniej firmy, która sfinansowałaby całe przedsięwzięcie.

Ponadto Red Hat przedłużył swoją pomoc techniczną dla użytkowników Fedory z 9 do 13 miesięcy.

W takiej sytuacji Keating i Eisenstain doszli do wniosku, że ich projekt nie ma racji bytu.

Fedora Legacy Fedora Core RHEL Red Hat Enterprise Linux Red Hat Linux Jesse Keating David Eisenstein