Klub piłkarski będzie propagował ideę płaskiej Ziemi

| Ciekawostki

Hiszpański klub piłkarski Mostoles Balompie awansował do czwartej ligi i zmienił nazwę na Flat Earth FC. Prezydent klubu, Javi Poves, poinformował, że zmiana ma na celu wsparcie ruchu osób twierdzących, że Ziemia jest płaska.

Jesteśmy profesjonalnym klubem piłkarskim w hiszpańskiej czwartej lidze. Naszą misją jest zjednoczenie głosów milionów zwolenników teorii płaskiej Ziemi i głosów ludzi szukających odpowiedzi na ważne pytania, stwierdził Poves.

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie i ma światowy zasięg. Stworzenie klubu, który jest poświęcony teorii płaskiej Ziemi to najlepszy sposób na stałą obecność w mediach. Będziemy tez pierwszym klubem, który powiązany jest z jakąś sprawą czy ideą, niezależnie od lokalizacji. Kluby piłkarskie związane są z narodem i miastem. Flat Earth FC to pierwszy klub, którego fani są związani najważniejszą z rzeczy – ideą, dodał Poves.

Flat Earth FC

Powstanie Flat Earth FC zostało z zadowoleniem przywitane przez The Flat Earth Society.

Javi Poves to 33-letni były piłkarz. Grał m.in. w Atletico Madrid i Rayo Vallecano. Poves odmawia korzystania z konta bankowego, a gdy grał w Sporting de Gijon, klubie, który każdemu swojemu piłkarzowi użycza bezpłatnie samochodu, oddał pojazd i nie chciał go używać. Poves, gdy rezygnował z zawodowej gry w piłkę oświadczył: To, co widziałem będąc wewnątrz tego wszystkiego, pokazało, że piłka nożna to tylko pieniądze i korupcja. To kapitalizm, a kapitalizm to śmierć. Nie chcę być częścią systemu, w którym zarabia się pieniądze na śmierci ludzi w Ameryce Południowej, Afryce i Azji.

Flat Earth FC płaska Ziemia piłka nożna klub piłkarski. Javi Poves