NASA zaprasza do współpracy

| Astronomia/fizyka
NASA

NASA ogłosiła projekt o nazwie Grand Challenge. Jego celem jest znalezienie wszystkich asteroidów zagrażających ludzkości oraz opracowanie planu na wypadek, gdyby któryś z nich stanowił realne niebezpieczeństwo. NASA chce, by w projekcie wzięli udział specjaliści z całego świata, naukowcy, agencje rządowe, biznes i naukowcy-amatorzy.

NASA już prowadzi program poszukiwania asteroidów zagrażających naszej planecie i chociaż znaleźliśmy 95% tego typu dużych obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi, musimy odnaleźć wszystkie, które mogą być groźne - powiedziała zastępca dyrektora NASA, Lori Garver. Projekt Grand Challenge ma na celu wykrycie asteroidów, opisanie ich i opracowanie sposobu ochrony przed potencjalnym zagrożeniem.

NASA wydała też oficjalne zaproszenie, w którym zachęca potencjalnych partnerów do dzielenia się swoimi pomysłami dotyczącymi metod odszukiwania asteroidów, ich eksploracji, ewentualnej zmiany trajektorii ich lotu czy też zapobiegania zagrożeniom. Zaproszenie jest ważne przez 30 dni

Grand Challenge asteroida NASA zagrożenie