Uwspółcześnione prace Herkulesa

| Ciekawostki
Mattias Adolfsson

Herakles (łac. Herkules) to heros znany z mitologii greckiej. Był synem Zeusa i śmiertelnej Alkmeny. Wsławił się 12 pracami, które zlecono mu podczas służby u Eurysteusza. Wtedy zgładził Hydrę lernejską i wysprzątał stajnie Augiasza. Czym musiałby się zająć w XXI wieku? Szwedzki rysownik Mattias Adolfsson wymyślił specjalnie dla niego zestaw wyjątkowo trudnych zadań.

Na początek – usunięcie papieru wplątanego "w tryby" drukarki laserowej z 2. piętra. Zadanie numer dwa – jedzenie pizzy przez 10 dni z rzędu (oczywiście bez narzekania). Po trzecie, codzienne dojeżdżanie do pracy. Kolejne wyzwanie to wypicie ohydnej kawy wiedeńskiej z mlekiem (ang. wiener melange) z automatu. Zadanie nr 5 – "zgładzenie" rzutnika. Następnie wygranie konkursu karaoke tuż po jego rozpoczęciu, a dzień później – przeżycie olimpijskiego kaca. Ponieważ trudność zadań wzrasta z czasem, kolejno Herkules musiał się zmierzyć z defragmentacją dysku twardego i dorocznym zebraniem podsumowującym działalność firmy.

Czy to trudniejsze od zdobycia przepaski Hipolity lub dostarczenia złotych jabłek z ogrodu Hesperyd? Wyczynów biurowo-towarzyskich i zręcznościowo-bojowych nie można chyba porównywać. Trzeba jednak przyznać, że i jedne, i drugie wymagają nie lada cierpliwości oraz zdeterminowania.

Herkules prace Mattias Adolfsson Herakles