Jest już RC1 Internet Explorera 7

| Technologia

Microsoft udostępnił wersję RC1 (Release Candidate 1) swojej najnowszej przeglądarki Internet Explorer 7. To najprawdopodobniej ostatnia wersja testowa przed oficjalną premierą browsera, która będzie miała miejsce jeszcze w bieżącym roku.

IE7 RC1 może pobrać każdy, jednak przed pobraniem programu będzie musiał potwierdzić, że posiada legalną wersję systemu Windows. Warto też wspomnieć, że RC1, w przeciwieństwie do poprzednich wersji Internet Explorera 7, samodzielnie usuwa podczas instalacji poprzednią wersję programu.

Margaret Cobb, menedżer produktu odpowiedzialna za IE powiedziała, że jej firma ma nadzieję, że po RC1 ukaże się pełna wersja przeglądarki. Nie wykluczyła jednak pojawienia się edycji RC2. Wszystko będzie zależało od tego, jakie uwagi zgłoszą osoby testujące obecnie udostępnioną wersję.

Głównymi zmianami wprowadzonymi w IE7 są możliwość nawigacji w zakładkach, poprawione bezpieczeństwo i lepsza zgodność ze standardami. Ze względu na lepsze zabezpieczenia niż w IE6, najnowsza wersja przeglądarki Microsoftu zostanie udostępniona posiadaczom Windows XP w ramach poprawek bezpieczeństwa.

Internet Explorer 7 Microsoft przeglądarka