Krytyczny błąd w Internet Explorerze?

| Technologia
Microsoft

W ostatni piątek na jednym z forów internetowych pojawił się post zatytułowany "IE7", który zawierał kilka linijek kodu HTML. Autor zamieścił go bez komentarza, jednak wygląda na to, że mamy do czynienia z nieznanym dotychczas poważnym błędem w Internet Explorerze.

Kilka firm zajmujących się bezpieczeństwem przetestowało kod i odkryło, że może on prowadzić do awarii przeglądarki Microsoftu. Z testów jednej z firm wynika, że IE6 oraz IE7 pracujące pod kontrolą Windows XP SP3 są podatne na atak, który pozwala przestępcy na uruchomienie dowolnego kodu w systemie. Na razie kod nie stanowi prawdziwego zagrożenia, jednak bardzo szybko na jego podstawie może powstać złośliwy program, który będzie stanowił bardzo poważne zagrożenie.

Dotychczasowe badania wykazały, że prawdopodobnie kod wykorzystuje błąd w metodzie JavaScript getElementsByTagName. Jeśli tak jest naprawdę, to użytkownicy mogą chronić się przed atakiem wyłączając Active Scripting.

Dziura najprawdopodobniej dotyczy microsoftowej biblioteki mshtml.dll, co oznacza, że nie powinna pojawić się w innych przeglądarkach.

Microsoft na razie nie odniósł się do informacji o błędzie.

Internet Explorer błąd Windows XP HTML