Microsoft powołuje Cybercrime Center

| Bezpieczenstwo IT
Cayusa

Microsoft powołał do życia Cybercrime Center. Siedzibą grupy skupiającej inżynierów, ekspertów ds. bezpieczeństwa i prawników jest główny kampus koncernu w Redmond. Cybercrime Center będzie zajmowało się zwalczaniem cyberprzestępczości, piractwa i wykorzystywania dzieci online.

Microsoft Cybercrime Center to miejsce, w którym eksperci wspólnie z naszymi klientami i partnerami będą pracowali nad jedną rzeczą: zapewnieniu ludziom bezpieczeństwa w sieci. Dzięki połączeniu zaawansowanych narzędzi i technologii z odpowiednimi umiejętnościami możemy uczynić internet bezpieczniejszym dla wszystkich - powiedział David Finn, główny prawnik w Microsoft Digital Crimes Unit.

Osoby pracujące w Cybercrime Center będą mogły wizualizować i śledzić zagrożenia. Do dyspozycji będą miały takie narzędzia jak m.in. Site Print, które pozwala na tworzenie map aktywności grup cyberprzestępczych czy PhotoDNA - oprogramowanie do rozpoznawania materiałów pedofilskich.

W siedzibie Cybercrime Center znajdują się specjalnie zabezpieczone pomieszczenia, w których eksperci z całego świata będą mogli współpracować ze specjalistami z Microsoftu.

Microsoft Cybercrime Center przestępczość piractwo