Kolejne starcie Microsoftu z UE

| Technologia

Unia Europejska ponownie starła się z Microsoftem. Tym razem spór dotyczy zabezpieczeń stosowanych w systemie Windows Vista. Unijni urzędnicy twierdzą, że obecność niektórych z nich łamie przepisy o konkurencyjności. Firma Gatesa miałaby m.in. usunąć ze swojego OS-u wbudowany firewall.

Microsoft nalega, by UE wycofała się ze swoich żądań i pokreśla, iż takie stanowisko może doprowadzić do opóźnienia premiery nowego systemu w krajach Unii.
Przedstawiciele Unii Europejskiej uważają, że nowe dodatki, które mają uczynić Vistę bezpieczniejszą i bardziej stabilną spowodują, że klienci nie kupią analogicznego oprogramowania konkurencji.

W wydanym przez Microsoft oświadczeniu, czytamy: Chcemy, by klienci w Europie mieli dostęp do takich samych zabezpieczeń Windows Visty jak klienci z innych części świata. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla Europejczyków i mamy nadzieję, że Unia nie będzie się domagała usunięcia ważnych zabezpieczeń. Chcemy sprzedawać Windows Vista zgodnie z prawem i chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której Europejczycy będą narażeni na większe niebezpieczeństwo.

Microsoft Unia Europejska Windows Vista