Brytyjski rząd kupi samochody Tesli?

| Ciekawostki
Tesla Motors

Tesla poinformowała, że brytyjski rząd rozważa zakup sporej liczby samochodów Model S. The Government Car Service jest odpowiedzialne za flotę pojazdów, z których korzystają członkowie rządu. Biuro przeznaczyło 5 milionów funtów (8,6 miliona dolarów) na nowe zakupy.

Jeśli rząd Jej Królewskiej Mości rzeczywiście kupi samochody Tesli, będzie to miało dla firmy spore znaczenie propagandowe, tym bardziej istotne, że firma chce w bieżącym roku sprzedać o 50% więcej samochodów niż w roku ubiegłym.

Samochody Tesli zadebiutowały w Wielkiej Brytanii w czerwcu bieżącego roku. Model S został wyceniony na 50 280 funtów. Od kwietnia samochody Tesli są sprzedawane w Chinach, a za kilka dni rozpocznie się sprzedaż w Hongkongu. Do roku 2017 na rynek ma trafić kolejny samochód tej firmy, Model 3. Jego zasięg na pojedynczym ładowaniu baterii ma wynosić co najmniej 322 kilometry, a cena będzie o około połowę niższa od Model S.

Zasięg Modelu S na pojedynczym ładowaniu wynosi ponad 400 kilometrów. Brytyjski rząd, kupując samochody elektryczne, chce rozpropagować tego typu pojazdy wśród współobywateli. W zatłoczonym Londynie redukcja emisji spalin byłaby wielką ulgą dla mieszkańców.

Model S rząd Wielka Brytania samochód elektryczny