Studenci z Torunia zapraszają na Neuromanię. Konferencja ma już wymiar międzynarodowy

| Humanistyka
Neuromania

Już w najbliższa sobotę, 20 listopada, startuje 2. międzynarodowa edycja konferencji Neuromania. Zdalnie zgromadzonych uczestników zabierze ona w świat lingwistyki poznawczej. A w trakcie jej przekonamy się, że język to bezcenny zasób, bez którego nasze poznanie i kultura nie byłyby takie same. Zagłębimy się w szczegóły relacji pomiędzy językiem a poznaniem, dowiemy się więcej o poznaniu społecznym oraz o komunikacji jako manifestacji poznania.

Konferencja Neuromania organizowana jest przez Toruńskie Koło Kognitywistyczne, którego członkami są studenci Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. To cykliczna impreza, która odbywa się od 2013 roku. Początkowo miała zasięg krajowy, jednak szybko zdobyła sobie popularność i od 2019 roku jest konferencją międzynarodową. W roku ubiegłym, z powodu pandemii, konferencja się nie odbyła. W bieżącym roku powraca w formie online i po raz 2. jest organizowana jako wydarzenie międzynarodowe.

Tegoroczna Neuromania będzie gościła takie znakomitości jak profesorowie Irene Pepperberg z Uniwersytetu Harvarda, Don Lee Fred Nilsen z Arizona State University, Daniel L. Everett z Bentley University, Marianna Bolognesi z Uniwersytetu w Bolonii, Valentina Cuccion z Uniwersytetu w Mesynie oraz Michael Anthony Arbib z Uniwersytetu Kalifonrijskiego w San Diego. A będziemy mogli wysłuchać m.in. wykładu o zdolnościach poznawczych i komunikacyjnych żako, dowiemy się jakie są biologiczne podstawy języka figuratywnego, a Don Nilsen opowie o znaczeniu humoru w psychologii. Oprócz kilku wykładów przewidziano również sesje studenckie.

Organizatorzy konferencji zachęcają do odwiedzenia witryny www.neuromania.pl oraz fanpage'a konferencji na Facebooku: https://www.facebook.com/neuromania.conference.

 

Neuromania konferencja