Nintendo DS i... Shakespeare

| Technologia
PittCaleb

Twórca przenośnej konsoli DS, firma Nintendo, podpisała niezwykłą umowę z wydawnictwem HarperCollins. Na jej podstawie użytkownicy DS będą mogli na ekranie konsoli zapoznać się z klasyką literatury.

Zdigitalizowana Kolekcja 100 Klasycznych Dzieł będzie sprzedawana w cenie około 20 funtów. Jej nabywcy zapoznają się z tekstami takich autorów jak Jane Austen, siostry Bronte, Lewis Carrol, Arthur Conan Doyle, Joseph Conrad, Charles Dickens, Thomas Hardy, Victor Hugo, Walter Scott, William Shakespeare, Robert Louis Stevenson, Mark Twain, Juliusz Verne czy Oscar Wilde.
Początkowo oferta zostanie skierowana tylko do mieszkańców Wielkiej Brytanii. Jeśli odniesie sukces, udostępnione zostaną kolejne dzieła.

W Wielkiej Brytanii sprzedano dotychczas około 2 milionów konsoli Nintendo DS. Potencjalny rynek jest więc spory.

Konsola oferująca cyfrową książkę to nowość. Dotychczas z gazetami czy książkami w takiej formie można było zapoznać się za pośrednictwem specjalnych czytników, takich jak Sony Reader czy Amazon Kindle. Na DS będzie dostępnych znacznie mniej tytułów - np. na Kindle możemy kupić już ponad 200 000 książek, ale i sama konsola jest tańsza od czytników.

Nintendo DS konsola Shakespeare Conrad Bronte Carrol Austen