Nokia uruchamia bezpłatny serwis z muzyką

| Technologia
Nokia

Dzień przed zapowiedzianą na jutro konferencją Nokia World, podczas której Nokia ma zaprezentować urządzenia z systemem Windows 8, fiński koncern uruchomił w USA bezpłatny serwis z muzyką. Nokia Music to przeznaczony dla smartfonów Nokia Lumia serwis przesyłający na bieżąco wybraną przez użytkownika muzykę. Znajdziemy w nim 150 gotowych list utworów, zawierających szerokie spektrum muzyki - od utworów z niezależnych wytwórni z Detroit, po wykonania New York Philharmonic. Nie zapomniano też o światowych gwiazdach, jak Lady Gaga czy Rihanna.

Użytkownik ma też do wyboru miliony plików, z których może tworzyć własne playlisty.

Za Nokia Music nie trzeba płacić, serwis nie wyświetla reklam, nie wymaga rejestracji. Usługa została wyposażona też w moduł lokalizacji użytkownika, dzięki któremu może on się dowiedzieć o odbywających się w pobliżu koncertach i innych wydarzeniach kulturalnych.

Użytkownicy Lumii 900 i Lumii 710 mogą już pobierać bezpłatną aplikację do obsługi Nokia Music.

Fiński koncern wyraźnie wiąże swoja przyszłość z rynkiem w USA oraz platformą Microsoftu. Będzie jednak musiał zmierzyć się z bardzo silnymi platformami Apple’a i Google’a.

Nokia World to niejedyne wydarzenie, które w najbliższym czasie przyciągnie uwagę miłośników urządzeń mobilnych. Już 6 września Amazon pokaże swoje nowe urządzenia, wśród których prawdopodobnie znajdzie się tablet Kindle Fire 2 oraz nowe czytniki Kindle. Z kolei na 12 września Apple zapowiada dużą konferencję prasową. Nieoficjalnie mówi się, że zaprezentowany zostanie iPhone 5.

Nokia Nokia Music Windows Phone 8 Lumia USA