Nook Simple Touch z własnym podświetleniem

| Technologia
Barnes & Noble

Barnes & Noble, producent czytnika e-booków Nook, przyjmuje zamówienia na Nook Simple Touch z technologią GlowLight. To pierwszy czytnik z e-papierem firmy eReader, który wyposażono we własne źródło światła. Poza tym czytnik nie różni się od urządzenia Simple Touch. Korzysta z 6-calowego wyświetlacza dotykowego, 2 gigabajtów pamięci i karty microSD. Podświetlenie ma jednak swoją cenę.Wersja z GlowLight jest o 40 dolarów droższa niż urządzenie bez tej technologii.

Źródło światła znajduje się na górze ekranu. Włącza się je przytrzymując przycisk „n“ przez około dwie sekundy. Możliwe jest sterowanie jasnością światła, a Barnes & Noble zapewnia, że połowa intensywności wystarczy do czytania w ciemnościach.

Barnes & Noble

Światło jest dobrze rozprowadzane po całym wyświetlaczu. Niewielki gradient można dostrzec jedynie w pobliżu źródła światła, jednak wzrok szybko się do tego przyzwyczaja.

Jako że urządzenie nie trafiło jeszcze do rąk klientów, trudno orzec, jaka i czy w ogóle jest różnica pomiędzy czytaniem z ekranu komputera czy tabletu a czytaniem z Nook Simple Touch z GlowLight.

Nook Simple Touch GlowLight podświetlenie światło czytnik książek elektronicznych e-book