Łatwiejszy dostęp do bezpłatnego MS Office

| Technologia
Microsoft

Uczniowie, studenci oraz nauczyciele i wykładowcy otrzymają bezpłatny dostęp do pakietu Office 365. Na razie możliwość taką mają tylko Amerykanie, jednak do końca bieżącego roku Microsoft rozszerzy swój program na cały świat.

Koncern już wcześniej prowadził program Student Advantage, w ramach którego możliwe było uzyskanie bezpłatnego MS Office, jednak odbywało się to za pośrednictwem szkoły. Teraz każdy będzie mógł samodzielnie zapisać się do programu. Podczas zakładania konta będzie jedynie musiał podać swój e-mail w domenie utrzymywanej przez jego szkołę bądź uczelnię. Dostęp do paietu biurowego uzyskają te osoby, których szkoły zgłoszą chęć uczestnictwa w projekcie.

Każdy uczeń i student, który ukończył 13. rok życia otrzyma dostęp do najnowszej wersji MS Office'a (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access i Publisher), będzie mógł zainstalować pakiet na pięciu komputerach, zyska też dostęp do aplikacji dla tabletów z Windows oraz iPadów oraz 1 terabajt przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive.

Office 365 Microsoft uczeń student