Poczta Polska rozpoczęła nową serię filatelistyczną „Piękno Polski”. Pierwsze znaczki prezentowały Podlasie, kolejne pokażą Lubelszczyznę

| Ciekawostki
Poczta Polska

Poczta Polska (PP) zapoczątkowała nową serię filatelistyczną „Piękno Polski”. Pierwsze znaczki są poświęcone atrakcjom województwa podlaskiego. Zobaczymy na nich Pałac Branickich w Białymstoku, meczet w Kruszynianach, prawosławny monastyr w Supraślu, zabytkowy kościół w Tykocinie, rezerwat żubrów w Białowieskim Parku Narodowym i panoramę Drohiczyna z Bugiem w tle. Kolejne znaczki będą prezentować Lubelszczyznę.

Znaczki weszły do obiegu 28 kwietnia, a ich uroczysta prezentacja odbyła się 6 maja w Muzeum Ikon w Supraślu. Jak podkreślono w komunikacie PP, Podlasie jest wyjątkowym regionem, który przyciąga przyrodą i fascynującą kulturą, w której, jak w tyglu, różne oblicza słowiańskości mieszają się z tradycjami tatarskimi i żydowskimi.

Pierwszy bloczek ze znaczkami serii „Piękno Polski” zdecydowaliśmy się poświęcić Podlasiu. Ten region może poszczycić się zarówno piękną przyrodą i urokliwymi krajobrazami, jak również ciekawą architekturą i perełkami dziedzictwa kulturowego – podkreślił Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Autorem projektu jest Jarosław Ochendzan. Na 3 kopertach FDC - Pierwszego Dnia Obiegu - można podziwiać pejzaże okolic Bugu i cerkiew prawosławną w Puchłach.

„Piękno Polski” seria filatelistyczna Podlasie województwo podlaskie Poczta Polska