HP odkupi drukarki Samsunga

| Technologia
401K, CC

Władze Samsunga zgodziły się na sprzedaż wydziału produkującego drukarki i kopiarki. Nabywcą będzie HP. Cały dotychczasowy biznes koreańskiej firmy związany z globalnymi operacjami i produkcją drukarek ma zostać przejęty przez amerykańską firmę za kwotę 1,05 miliarda USD. Samsung, pozbywając się produkcji drukarek, realizuje swój plan skupienia się na zasadniczej części swojej działalności gospodarczej. Z kolei HP, dzięki tej transakcji, szerzej wejdzie na rynek kopiarek i uzyska dostęp do technologii druku laserowego Samsung.

Najpierw 1 listopada Samsung wydzieli Printing Business Unit i utworzy z niego osobną firmę, a następnie sprzeda ją HP. Na podstawie zawartej umowy HP będzie produkowało dla Samsunga drukarki, które w Korei będą sprzedawane pod marką Samsung. Transakcja ma zostać zamknięta w ciągu roku.

Obecnie przy produkcji drukarek i kopiarek Samsung zatrudnia 6000 osób. Produkcja odbywa się w Chinach, a koncer ma też 50 biur sprzedaży na całym świecie. W 2015 roku Printing Business Unit zanotował przychód w wysokości 2 bilionów wonów (1,79 miliarda USD).

Samsung HP drukarka