Elastyczne wyświetlacze Samsunga

| Technologia
Samsung Display

Firma Samsung Display Co., odpowiedzialna za rozwój wyświetlaczy na potrzeby Samsunga, jest niemal gotowa do wypuszczenia na rynek plastikowych, elastycznych wyświetlaczy. Urządzenia korzystające z takich wyświetlaczy będą lżejsze, bardziej odporne na uszkodzenia i będą mogły przyjmować najróżniejsze kształty.

Same wyświetlacze mają być gotowe do rynkowej premiery już w pierwszej połowie przyszłego roku. Obecnie nie wiadomo, kiedy do rąk konsumentów trafią pierwsze urządzenia z nich korzystające.

Głównym powodem, dla którego Samsung chce używać wyświetlaczy plastikowych w miejsce szklanych jest fakt, że są one odporne na pęknięcia. Ponadto technologia ta pomoże Samsungowi odróżnić się od konkurencji i obniżyć koszty produkcji - mówi Lee Seung-chul, analityk z Shinyoung Securities.

Nikt jednak nie jest w stanie zagwarantować, że takie wyświetlacze trafią wkrótce na rynek. Warto tutaj przypomnieć, że już w 2007 roku Sony zaprezentowało pierwszy elastyczny wyświetlacz OLED. Wciąż jednak dzień, w którym będziemy mogli zrolować i zabrać ze sobą lekki ekran prezentujący obraz wysokiej jakości, jest odległą przyszłością.

Samsung elastyczny wyświetlacz plastik szkło OLED