Klawisze z wyświetlacza

| Technologia
Tactus Technology

Przemysł przygotowuje się do rozpoczęcia masowej produkcji zmieniających kształt wyświetlaczy dotykowych. Pierwsze takie urządzenia mają trafić na rynek jeszcze w bieżącym roku i będą przeznaczone do współpracy z iPadem.

Odpowiednia technologia została opracowana przez firmę Tactus Technology. Wykorzystuje ona wypełnione płynem mikrokanaliki i elastyczne pokrycie wyświetlacza. Na takim wyświetlaczu w miarę potrzeby będą pojawiały się klawisze, a gdy nie będą potrzebne, znikną bez śladu. Klawiatura będzie pojawiała się na wyświetlaczu po poruszeniu suwaka na obudowie urządzenia. Wówczas w zdefiniowanych miejscach, ponad wirtualną klawiaturą na wyświetlaczu dotykowym, uwypuklą się klawisze, dzięki czemu pisanie na klawiaturze wirtualnej będzie przypominało jej fizyczny odpowiednik.

Tactus Technology

Tego typu wyświetlacze będą produkowane przez firmę Wistron, która już przystosowała to ich wytwarzania jedną z chińskich fabryk. Wistron to jeden z największych producentów elektroniki na świecie. Współpracuje z takimi firmami jak BlackBerry, Apple czy Acer.

 

Tactus Technology wyświetlacz dotykowy klawisz klawiatura