Model S bije rekordy bezpieczeństwa

| Ciekawostki
Tesla Motors

Model S produkcji Tesla Motors uzyskał najwyższe możliwe oceny bezpieczeństwa przyznawane przez amerykańską NHTSA (Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Transportu Drogowego). Pojazd otrzymał 5 gwiazdek zarówno w ocenie ogólnej, jak i w każdej z ocen cząstkowych. Co więcej, jak informuje sama Tesla, pojazd pobił amerykański rekord bezpieczeństwa. W przesłanych firmie dokumentach stwierdzono bowiem, że łączna ocena wyniosła 5,4 punktu. Jako, że NHTSA przyznaje maksymalnie 5 gwiazdek, tyle właśnie otrzymał Model S.

W relacji prasowej Tesli znalazła się też interesująca infomacja. Podczas badania wytrzymałości dachu Model S maszyna testowa zepsuła się przy wartości powyżej 4G. Jako, że Model S doprowadził do awarii maszyny testowej, dokładna wytrzymałość dachu nie jest znana, ale uzyskany wynik oznacza, że na dachu naszego samochodu można postawić cztery inne w pełni załadowane pojazdy Model S i dach nie ulegnie zgnieceniu.

Tesla przyznaje, że możliwe jest takie przygotowanie samochodu, by dobrze przeszedł konkretne testy. Firma zapewnia jednak, że nie przygotowywała Model S pod kątem testowania przez NHTSA, a pod kątem ogólnego bezpieczeństwa. Firma sama prowadziła testy pojazdu i ulepszała go tak, by samochód otrzymał co najmniej 5 gwiazdek niezależnie od sposobu przeprowadzania testu.

Obecnie samochody tej firmy kupują przede wszystkim młodzi, zamożni mężczyźni. Ta grupa klientów odróżnia Teslę od innych producentów samochodów elektrycznych. Dobre wyniki testów bezpieczeństwa może przekonać do jej pojazdów inne grupy klientów.

Tesla Motors Model S bezpieczeństwo test