Twitter masowo likwiduje konta sympatyków terroryzmu

| Technologia
Twitter

Twitter likwiduje coraz więcej kont zakładanych przez terrorystów i ich zwolenników. O ile pomiędzy połową 2015 roku a lutym roku bieżącego za wychwalanie terroryzmu zlikwidowano 125 000 kont, to już w ciągu ostatnich 6 miesięcy kont takich było 235 000. Od połowy ubiegłego roku Twitter zlikwidował zatem 360 000 kont, które służyły do propagowania terroryzmu. Przedstawiciele serwisu poinformowali, że w bieżącym roku średnia dzienna liczba kont likwidowanych za wspieranie terroryzmu jest aż o 80% wyższa niż w roku ubiegłym.

Nasz czas reakcji na pojawienie się tego typu konta, czas aktywności takiego konta oraz liczba sympatyków, którzy obserwują takie konto uległy dramatycznemu skróceniu - stwierdzili przedstawiciele serwisu.

Twitter nie tylko likwiduje konta, ale stara się też, by ludziom je zakładającym było trudniej zarejestrować kolejne konto. Powiększyliśmy dział, który przez 24 godziny na dobę analizuje dane dotyczące takich kont. Nasi pracownicy zostali też wyposażeni w nowe narzędzia. Współpracujemy również z innymi serwisami społecznościowymi, wymieniamy informacje i doświadczenia odnośnie identyfikacji treści wspierających terroryzm. Współpracujemy też z organami ścigania, które proszą nas o pomoc w zapobiegniu atakom terrorystycznym i ściganiu ich sprawców.

Twitter terroryzm konto