Saudyjski książę zwiększa udziały w Twitterze

| Technologia
Julien16, CC BY-SA 3.0

Książę Al-Walid bin Talal, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zwiększył swoje udziały w Twitterze. Obecnie do saudyjskiego arystokraty należy 5,17% serwisu społecznościowego. Jest on więc drugim, po współzałożycielu serwisu Evanie Williamsie, największym udziałowcem Twittera.

Po raz pierwszy książę zainwestował w Twittera z 2011 roku, zanim jeszcze firma weszła na giełdę. Wówczas kupił 3% udziałów. Obecnie posiada 35 milionów akcji o łącznej wartości 1 miliarda dolarów. Bezpośrednią własnością Al-Walida jest 30 milionów akcji, a pozostałe 5 milionów posiada należący doń Kingdom Holding Company.

W czerwcu bieżącego roku książę wypowiadał się krytycznie o zarządzie Twittera i sprzeciwiał się powołaniu Jacka Dorseya na dyrektora wykonawczego firmy. Teraz najwyraźniej zmienił zdanie i kupił dodatkowe udziały w Twitterze kilka dni po tym, jak Dorsey został CEO.

Al-Walid, mimo że jest jednym z największych i najwcześniejszych inwestorów, nie używa Twittera zbyt intensywnie. Ma konto obserwowane przez ponad 3 miliony osób, ale od 2013 roku zamieścił jedynie 171 wypowiedzi.

Twitter udziały Al-Walid bin Talal