Biuro podróży dla zabawek

| Ciekawostki
Unagi Travel

W Tokio działa biuro podróży, które organizuje wyprawy dla... pluszowych zabawek. Misie i reszta wypoczywają, gdy ich właściciele zostają w domu.

W ciągu ostatnich 3 lat Sonoe Azuma, właścicielka Unagi Travel, obwoziła pluszaki po Japonii, Europie i USA. Podczas listopadowej wycieczki po Tokio zabawki zobaczą centrum handlu i rozrywki, czyli dzielnicę Shibuya, zapoznają się z historią w Asakusie i obejrzą panoramę miasta z Tokyo Tower. Na tym jednak nie koniec, bo zabawkom oferuje się trasę gorących źródeł (onsen). Za pierwszą z propozycji trzeba zapłacić 45 dol., za drugą 55 dol. Wśród rekomendowanych na witrynie firmy podróży znajdują się również trasa do Kioto oraz najtańsza ze wszystkich wycieczka niespodzianka.

Za dostarczenie zabawki do stolicy płaci klient, jednak koszta powrotu pokrywa Unagi Travel. Biuro zaznacza, że świadczy usługi pluszakom o wadze do 250 g.

Właściciele klientów Unagi Travel twierdzą, że choć z pozoru wysyłanie zabawek w podróż jest szaleństwem, pozwala zaspokoić bardzo ludzkie potrzeby. Widok ulubionego misia w pięknym miejscu mobilizuje do rehabilitacji i realizowania własnych planów. Wg innych, to także sposób na radzenie sobie ze stratą i żałobą.

 

Unagi Travel biuro podróży Tokio Sonoe Azuma pluszaki zabawki